Coraz więcej chętnych do… napowietrzenia się kulturą. Imprezy POKiS nabierają mocy i rozpędu [FOTO]

Coraz więcej osób korzysta z kulturalnej oferty Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, którą przygotowano z myślą o wakacjach i letnim wypoczynku. W miniony weekend na podwórku Ośrodka odbyła się druga edycja naPowietrzACZa kultury. W sobotę i niedzielę każdy tam znalazł coś dla siebie. 

– Mimo deszczu cieszyliśmy się dużą frekwencją na Wieczorze Francuskim, w trakcie którego Aleksandra Paczkowska z zespołem przeniosła nas do świata paryskich kawiarenek. Po koncercie kontynuowaliśmy podróż po Francji dzięki filmowi „Za jakie grzechy, dobry Boże” podczas plenerowego kina – relacjonuje POKiS.

Rodzinną niedzielę uczestnicy imprezy rozpoczęli od Targu Śniadaniowego, aby potem pokazać najlepsze polskie animacje kinowe oraz pobudzić wyobraźnię dzięki warsztatom plastycznym. Na koniec zagrała muzyka klasyczna – tym razem w wydaniu „Na Wesoło”.

Już teraz Ośrodek zaprasza na kolejną edycję naPowietrzACZa kultury, która odbędzie się w dniach 1-2 sierpnia na podwórku POKiS (wejście od ulicy Gradowskiego). – Będzie rockowo i westernowo, ale również rodzinnie i bezpiecznie – zapowiadają organizatorzy. – Tym razem znowu zatańczymy w kręgu, a także wracamy z LiterAkcjami, podczas których Renata Jaskulska poprowadzi spotkanie z Anną Dziewit-Meller – pisarką, dziennikarką, prowadząca programy poświęcone literaturze w radiu Chilli Zet oraz stacji TVN.

Od godziny 18:00 rozpoczną się także koncerty: zagrają The Old Crone oraz RESZTA POKOLENIA. Po koncercie ruszy plenerowe kino, w ramach którego widzów czeka… długi maraton najlepszych westernów. W niedzielę od godziny 10:00 Ośrodek zaprasza na śniadanie podczas stałego elementu każdego napowietrzacza – Targu Śniadaniowego. Po śniadanku będą bajki i warsztaty plastyczne, a wszystko w klimacie dzikiego zachodu!

Przez wszystkie dni na uczestników imprez czekać będzie strefa gastronomiczna, która oprócz pyszności serwuje zimne piwko oraz przepyszne lemoniady. W namiocie kultury czekać będą na chętnych leżaki, które pozwolą odetchnąć i… napowietrzyć się kulturą

Poniżej znajdziecie godzinowy program imprezy

1 sierpnia 2020 r. (sobota)
godz. 12:00 do 15:00 – TANIEC| Taniec w kręgu
godz. 16:00 – 18:00 – LITERATURA | Spotkanie z Anną Dziewit-Meller
godz. 18:00 – 21:00 – KONCERT| The Old Crone oraz RESZTA POKOLENIA
ok. godz. 21.00 – KINO| Pewnego razu na Dzikim Zachodzie – maraton filmowy z najlepszymi westernami: „Pewnego razu na dzikim zachodzie”, „Dobry, zły, brzydki”, „W samo południe” „Alamo”

2 sierpnia 2020 r. (niedziela)
godz. 10.00 – Targ Śniadaniowy Płock
godz. 10:30 – KINO| Filmy animowane dla dzieci
godz. 12:00 – 15:00 – PLASTYKA| warsztaty plastyczne
godz. 14:00 – 18:00 – ANIMACJE| NA DZIKIM ZACHODZIE

Przypominamy. Udział w cyklu „naPowietrzACZ KULTURY” jest bezpłatny. 

Tymczasem zapraszamy do bogatej relacji zdjęciowej z II edycji naPowietrzACZa kultury

 Fot. Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki