Pociągi na trasie Płock-Kutno zwiększą prędkość z 60 km/h do 100 km/h. Na tym jednak nie koniec

image_pdfimage_print

– Właśnie zakończyły się prace na odcinku Łąck – Płock Radziwie. Inwestycja o wartości ok. 12 mln zł jest realizowana ze środków własnych PLK. Łącznie na poprawę jakości przejazdu na mazowieckiej trasie PLK przeznaczyły blisko 60 mln zł. – informują PKP Polskie Linie Kolejowe.

Na linii Płock – Kutno (nr 33) ruch pociągów odbywa się po dwóch torach. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły zasadnicze prace na szlaku Łąck – Płock Radziwie. Wykonawca realizuje jeszcze pozostałe roboty.

– Zadanie pozwoli na zwiększenie prędkości pociągów z 60 km/h do 100 km/h. Mieszkańcy Płocka zyskają lepsze połączenie z Kutnem oraz magistralą Poznań – Warszawa, a także w kierunku Łodzi. Wprowadzenie toru bezstykowego obniża poziom hałasu i oddziaływania linii na otoczenie. Na prace przeznaczono 12 mln zł. – tłumaczy Karol Jakubowski z zespołu medialnego spółki.

W trakcie prac na odcinku Gostynin – Łąck wymienione zostały szyny i podkłady. Poprawiono odwodnienie linii i uzupełniono tłuczeń. Wzmocniono konstrukcję 2 obiektów inżynieryjnych. W zakresie prac był wiadukt kolejowy w Łącku – stalowy obiekt został oczyszczony, naprawiony i zabezpieczony.

Prace na odcinku Gostynin – Łąck są kontynuacją rewitalizacji trasy Kutno – Płock w trzech poprzednich latach. Ich efektem było skrócenie czasu podróży między Kutnem i Płockiem o ok. 10 minut. Obecnie najkrótsza podróż pociągiem wynosi ok. 1 godziny. Sprawniejsze są także przejazdy składów towarowych z wagonami-cysternami do PKN Orlen. 

Czytaj także: Pociągi mają pojechać szybciej. PKP PLK planuje modernizację linii kolejowej z Kutna do Sierpca przez Płock

Fot. KB.