‘Rzeczy niepotrzebne – bardzo potrzebne’. Ciekawa akcja Zakładu Karnego w Płocku

image_pdfimage_print

Do dziewięciu rodzin, w których wychowuje się trzydzieścioro dwoje dzieci trafią ubrania, zabawki, książki czy pościel, które kilka dni temu dostarczono do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bulkowie. Rzeczy zgromadził Zakład Karny w Płocku podczas akcji – “Rzeczy niepotrzebne – bardzo potrzebne.”

W miniony piątek nastąpiło przekazanie przez Zakład Karny w Płocku na rzecz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bulkowie rzeczy zgromadzonych w trakcie akcji “Rzeczy niepotrzebne – bardzo potrzebne”. – Wręczenia dokonał zastępca dyrektora ppłk Cezary Aftński – informuje mjr Marlena Kubera. – Funkcjonariusze i pracownicy włączyli się w zbiórkę odzieży, zabawek, książek dla dzieci, pościeli na rzecz osób potrzebujących, samotnych, zamieszkujących teren gminy Bulkowo i pozostających pod opieką Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – tłumaczy funkcjonariuszka.

W domowych często zalega wiele zbędnych rzeczy, które nie są już potrzebne pierwotnym właścicielom – z części “wyrośliśmy” albo “skurczyły się w praniu”. Rzeczy te natomiast mogą okazać się bardzo przydatne dla tych, którzy pozostają w trudnej sytuacji życiowej i nie stać ich na kupno. Kubera wyjaśnia, że to pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bulkowie rozdysponują je między najbardziej potrzebujących. Zebrane rzeczy głównie mają trafić do 9 rodzin , w których wychowuje się 32 dzieci, a ich sytuacja jest dobrze znana pracownikom Ośrodka.

Fot. Materiały prasowe.