Macie ochotę na ‘podróż’ do Francji i to za darmo? Zapoznajcie się z rozkładem jazdy…

image_pdfimage_print

Koncerty, kino plenerowe, Targ Śniadaniowy, warsztaty, animacje, konkursy dla dzieci – to zaledwie kilka atrakcji, które już na najbliższą sobotę i niedzielę, czyli 18-19 lipca, przygotował Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki dla uczestników spragnionych dobrej rozrywki i fajnej zabawy. Na dodatek kolejna odsłona naPowietrzACZa Kultury odbędzie się w stylu… francuskim.

– Nie bójcie się ani słońca, ani deszczu – w naszym namiocie kultury każdy znajdzie schronienie i wygodne siedzisko, a nawet leżak! Możecie spędzić z nami cały dzień, ponieważ w strefie gastronomicznej, będzie działo się naprawdę dużo – od pysznego pastrami po zimne piwko. W niedzielę zapraszamy na Targ Śniadaniowy gdzie znajdziecie naturalne i zdrowe produkty, przysmaki i dobrą kawę – zachęcają organizatorzy.

Będzie zielono – zapewnia POKiS. A o “napowietrzenie” zadba bowiem Pracownia LAS, która udekoruje przestrzeń imprezy oraz poprowadzi warsztaty plecenia breloków z makramy. Uwaga! Na warsztaty ilość miejsc jest ograniczona. Już teraz można się na nie zapisywać (promocja@pokis.pl, tel. 24 366 43 38). Warsztaty są bezpłatne. Każdy kto się zgłosi, będzie mógł zapleść oryginalny brelok, który zabierze do domu. Od dziewczyn z Pracowni LAS będzie można również zakupić doniczkowe rośliny, makramowe kwietniki, makramy dekoracyjne oraz plakaty.

Oto rozkład jazdy do… Francji, czyli na najbliższy weekend naPowietrzACZa, który odbędzie się na podwórku Ośrodka:

Sobota – 18 lipca
13.00 – 18.00 – ANIMACJE | Pokazy iluzji, cyrkowo-akrobatyczne show, warsztaty z tworzenia baniek mydlanych, BADGE – przypinki tematyczne
16:00 – Warsztaty plecenia breloków techniką makramy prowadzone przez Pracownię LAS – limit miejsc! Zapisy: promocja@pokis.pl, tel. 24 366 43 38.
19:00 – 20:30 – KONCERT | Aleksandra Paczkowska z zespołem – muzyka francuska
21:00 – KINO | Kartki z podróży: Francja – pokaz filmu „Za jakie grzechy dobry Boże”

Niedziela – 19 lipca
10:00 – Targ Śniadaniowy
10:30 – KINO | Filmy animowane dla dzieci
11:00 – 14:00 – PLASTYKA | Warsztaty plastyczne
14:00 – 17:00 – MUZYKA | Klasyka na wesoło

Udział we wszystkich imprezach, które odbywają się w cyklu „naPowietrzACZ KULTURY” są bezpłatne. Warunkiem uczestnictwa w nich jest zastosowanie się do obecnie panujących zasad reżimu sanitarnego. Na terenie wydarzenia jednocześnie będzie mogło przebywać maksymalnie 150 osób. Kolejne osoby na wejście będą musiały poczekać, aż odpowiednia ilość osób opuści teren. Każdy uczestnik jest zobowiązany do dobrowolnego poddania się zmierzeniu temperatury, a także zapoznania się z regulaminem i wypełnieniem oraz przyniesieniem do naszego Ośrodka stosownych dokumentów – kart uczestnictwa znajdujących się w zakładce COVID-19.

Zapraszamy do kulturalnego i kreatywnego spędzania czasu na powietrzu. Przyjdź „Napowietrzyć” się kulturą! – czytamy w zaproszeniu. Przypominamy, siedziba POKiS mieści się przy ul. Jakubowskiego 10. I to tam się kierujcie, aby… napowietrzyć się kulturą, poznać wspaniałych ludzi, posłuchać dobrej muzyki… 

Czytaj także: Powoli wszystko się rozkręca i wraca do normy. ‘naPowietrzACZ kultury’ pełen atrakcji [FOTO]