Dwie wiadomości dla kierowców. Zła to całkowite zamknięcie skrzyżowania. Jest i dobra…

image_pdfimage_print

Uwaga zmotoryzowani. Drogowcy prowadzący prace na terenie Płocka, otwierają skrzyżowanie przy gmachu Politechniki Warszawskiej, ale zamykają skrzyżowanie przy ogrodzie zoologicznym.

– Prace nad przebudową al. Kilińskiego powoli zmierzają do końca i stopniowo będziemy mogli korzystać z tej drogi w coraz większym zakresie. Trzeba będzie jeszcze trochę czasu wykazać cierpliwością, ponieważ drogowcom została do wykonania jedna, trudna operacja – tłumaczy Hubert Woźniak, z biura prasowego urzędu miasta.

Na początek dobra wiadomość: w piątek, 17 lipca, około godziny 6 rano włączana zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu al. Kilińskiego z Al. Jachowicza – przy starym gmachu Politechniki Warszawskiej. Dzięki temu kierowcy będą mogli w pełni korzystać ze wszystkich pasów ruchu, prawo i lewoskrętów. Nieczynna pozostanie jedynie przygotowana w tym miejscu tzw. śluza dla autobusów Komunikacji Miejskiej, które z tego powodu pojadą niezmienionymi trasami.

– Cierpliwością natomiast trzeba będzie się wykazać w korzystaniu z przejazdu ul. Mostową. W poniedziałek, czyli 20 lipca, rano drogowcy całkowicie zamkną skrzyżowanie al. Kilińskiego z ulicami: Warszawską, Mostową i Norbertańską, gdzie budowane jest rondo. Zaczną oni właściwe prace nad jego wykonaniem. Skrzyżowanie pozostanie zamknięte do końca wakacji – mówi Woźniak. Dodaje, że kierowcy poruszający się mostem im. Legionów Piłsudskiego będą musieli skręcić w kierunku pl. Narutowicza i ul. Kościuszki. Jadącym ul. Warszawską, czy ul. Norbertańską pozostaje skorzystać z objazdów okolicznymi ulicami osiedlowymi.

Biuro prasowe ratusza podaje również, że kto będzie chciał wejść do Ogrodu Zoologicznego, będzie mógł al. Kilińskiego dojechać do „Siedemdziesiątki”, obok której jest już wjazd na nowy parking. Pewna ilość miejsc do zaparkowania znajdzie się także przy ul. Warszawskiej i ul. Norbertańskiej.

Fot. UMP.