Na płockich skwerach przybędzie tysiące roślin. Zazieleni się…

image_pdfimage_print

Graby pospolite, kasztanowce czerwone, tawuły gęstokwiatowe, róże okrywowe, sosna górska czy winobluszcz pięciolistkowy. Nasadzeniach tych drzew, krzewów i roślin już wkrótce sprawią, że na kilku płockich osiedlach jeszcze bardziej się zazieleni.

Po raz kolejny płocki Ratusz uzyskał dofinansowanie od samorządu województwa mazowieckiego na realizację projektu „Zielone płuca dla Płocka”, którego celem jest tworzenie nowych i rewitalizacja już istniejących terenów zielonych na terenie miasta. – Pieniądze, podobnie jak w ubiegłym roku, pochodzą z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza. Wysokość dofinansowania to ponad 161 tys. złotych, co pokryje połowę kosztów kwalifikowanych. Drugą część dołoży miasto z własnego budżetu – informuje Małgorzata Palusińska, z biura prasowego ratusza.

Na płockich skwerach przybędzie 65 drzew, ponad 3,1 tys. krzewów i ponad 5,6 tys. innych roślin. – Wśród zaplanowanych do posadzenia gatunków są np. graby pospolite, kasztanowce czerwone, tawuły gęstokwiatowe, róże okrywowe, sosna górska i winobluszcz pięciolistkowy – wymienia Palusińska. Dodaje, że nasadzenia będą realizowane w różnych częściach miasta, m.in. na osiedlach: Kolegialna, Radziwie, Wyszogrodzka, Dworcowa, Podolszyce Północ i Podolszyce Południe.