Gość specjalny na uroczystości przekazania 32 aut od Orlenu dla Krajowej Administracji Skarbowej [FOTO]

image_pdfimage_print

W ubiegłym roku PKN Orlen przekazał Krajowej Administracji Skarbowej 15 nowoczesnych pojazdów. W tym roku są to 32 pojazdy, które mają wzmocnić kontrole transportu paliw na drogach. Samochody wyposażono w cyfrowy system łączności. Auta wykorzystywane są przede wszystkim do kontroli na drogach oraz do działań kontrolnych na lotniskach w Warszawie, Krakowie i Katowicach.

– Motorem wzrostu gospodarczego są przedsiębiorstwa, a zadaniem rządu jest je wspierać, wzmacniać ich pozycję i dbać o to, by miały szansę uczciwie konkurować. Nad tym czuwa także Krajowa Administracja Skarbowa, której celem jest wyrównywanie szans przedsiębiorstw na biznesowy sukces – mówił podczas uroczystości przekazywania samochodów Jacek Sasin, minister Aktywów Państwowych, który dziś gościł w Płocku.

Tylko za pierwszy kwartał tego roku koncern wpłacił do budżetu państwa ponad 8,5 mld zł. Za drugi kwartał 2020 roku było to ponad 7 mld zł. Natomiast w 2019 roku z tytułu różnych podatków było to ponad 38 mld zł. – Chcąc utrzymać pozytywne efekty walki z szarą strefą, PKN Orlen kontynuuje współpracę z Krajową Administracją Skarbową, przekazując jej 32 nowe samochody Opel Vivaro o łącznej wartości 4,5 mln zł. Dodatkowo, by przyspieszyć i usprawnić komunikację podczas przeprowadzanych kontroli, koncern wyposaży KAS w systemy łączności do 200 pojazdów. Wartość tej darowizny wyniesie ponad 11 mln zł. – informuje spółka.

– Współpraca z PKN ORLEN przynosi konkretne rezultaty. W 2019 roku KAS przeprowadziła ponad 500 tys. kontroli, które ujawniły przeszło 6,5 tys. przypadków nieprawidłowości. Z kolei od stycznia do czerwca tego roku, w wyniku blisko 227 tys. kontroli przeprowadzonych na drogach, wykryto już ponad 2,1 tys. przypadków nieprawidłowości. Każde z mobilnych laboratoriów bada średnio około 20 próbek miesięcznie. I tylko w tym roku potwierdziły one 6 przypadków nieprawidłowości, polegających głownie na obecności w badanych próbkach olejów ciężkich – mówiła Magdalena Rzeczkowska, wiceminister Finansów i Szefowa Krajowej Administracji Skarbowej.

Koncern przypomina, że w 2017 i 2018 roku Orlen przekazał KAS 7 mobilnych laboratoriów pozwalających na szybkie badanie paliw wwożonych i transportowanych na terenie Polski.

Fot. Materiały prasowe PKN Orlen