Potencjalny zabójca zatrzymany. Brawo dla świadka

image_pdfimage_print

35-letni mężczyzna został wczoraj zatrzymany przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy, po tym jak kierował pojazdem, mając ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Na widok nietrzeźwego za “kółkiem” zareagował świadek, który natychmiast o swoich przypuszczeniach poinformował policjantów – informuje Marta Lewandowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Niejednokrotnie płocka policja apelowała do wszystkich uczestników ruchu drogowego o kategoryczne wstrzymywanie się od kierowania pojazdem po spożyciu alkoholu. Niestety apel ten nie dociera do wszystkich i nadal na drogach policjanci zatrzymują nietrzeźwych kierowców. – Ważnym jest jednak fakt, że społeczeństwo reaguje na widok nietrzeźwych za kierownicą i niezwłocznie o swoich przypuszczeniach informuje służby – mówi Lewandowska.

– Tak właśnie zareagował świadek, który wczoraj na widok nietrzeźwego kierowcy forda poruszającego się po terenie gminy Wyszogród, bez wahania poinformował służby. Na miejscu szybko zjawili się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy, którzy zatrzymali kierującego. Badanie policyjnym alkomatem wykazało u 35-latka ponad trzy promile alkoholu w organizmie. I jak by tego było mało, kierował fordem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie – relacjonuje zdarzenie policjantka.

Zdecydowana reakcja świadka pozwoliła na wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwego kierowcy, który swoją jazdą mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Z takimi reakcjami płocka policja spotkała się już wielokrotnie i bez wątpienia są one godne pochwały i naśladowania – podsumowuje rzecznik prasowa i apeluje: – Na drodze nie ma miejsca dla nietrzeźwych kierowców.Jeśli widzisz nietrzeźwą osobę wsiadającą za kierownicę samochodu, nie wahaj się i poinformuj służby.

Fot. Pixabay.