Od dziś bezpieczniej na podpłockim kąpielisku. Wprowadzono kilka ograniczeń. Warto o nich wiedzieć!

image_pdfimage_print

Od dziś, czyli piątku 26 czerwca na wypoczynek na strzeżonej plaży w Grabinie zaprasza płocki WOPR oraz PKN Orlen. – Miejsce do letniej rekreacji zostało już przygotowane, woda przebadana przez SANEPID, obszar przeznaczony do kąpieli wydzielony, a ratownicy wyposażeni w profesjonalny sprzęt – informuje płocka spółka.

Mieszkańcy powiatu płockiego już po raz piąty z kolei będą mogli bezpiecznie wypoczywać w Grabinie na plaży strzeżonej przez 7 dni w tygodniu w godzinach od 10.00-18.00. Tegoroczne wakacje będą się jednak różniły od poprzednich ze względu na obostrzenia w życiu społecznym spowodowane przez COVID-19.

Wszyscy korzystający z plaż i kąpielisk zobowiązani są do:

– zachowania 2 m dystansu (zarówno na plaży, jak i w wodzie),
– unikania miejsc zatłoczonych,
– do korzystania z własnego sprzętu turystycznego,
– szczególnej dbałości o higienę rąk,
– starannego zasłaniania ust i nosa podczas kaszlu i kichania,
– nie korzystania z kąpieliska w przypadku złego samopoczucia, infekcji, objawów chorobowych i podwyższonej temperatury ciała.

Ponadto na jednego użytkownika plaży lub grupy osób muszą przypadać 4 metry kwadratowe powierzchni, co może się wiązać z ograniczeniem ilości osób wypoczywających jednocześnie na kąpielisku. Wszystkie obowiązujące zasady oraz przepisy zostały przedstawione na tablicach informacyjnych przy plaży. – Bardzo istotne jest przestrzeganie tych zaleceń oraz wzajemna kontrola właściwych zachowań sanitarnych i epidemiologicznych w trosce o zdrowie własne i innych plażowiczów – podkreśla koncern.

W ramach projektu „Bezpieczne wakacje z ORLENEM” nad udanym wypoczynkiem w Grabinie czuwać będą ratownicy Rejonowego Płockiego WOPR, którzy dysponują m.in. łodzią motorową oraz sprzętem niezbędnym do udzielenia pierwszej pomocy. Na kąpielisku ustawiona została także wieża obserwacyjna oraz tablica meteorologiczna.

Fot. PKN Orlen (Archiwum)