Co roku – już od 10 lat – zapraszają płocczan i wręczają paszporty. Jakie są tegoroczne plany?

image_pdfimage_print

Jubileuszowa edycja Akcji Turystyczno – Edukacyjnej „Odkryj z nami Płock”! Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej startuje 5 lipca. “OdPLOT-owi” przewodnicy kolejny raz podzielą się wiedzą i ciekawostkami o naszym mieście z każdym, kto tylko się zjawi w ustalonym miejscu i porze. Dla przybyłych oczywiście nie zabraknie Płockich Paszportów Turystycznych – mini przewodników po Płocku.

Znów w okresie wakacyjnym odkrywamy karty z historii naszego miasta – o wielu ciekawych miejscach, a także biografiach ludzi, którzy dokładali swoje cegiełki do tych rzeczywiście już wykorzystanych w przestrzeni Płocka. Począwszy od 5 lipca w wybrane soboty i niedziele – start za każdym razem o godz. 12.00 na Starym Rynku – przewodnicy turystyczni prowadzić będą grupy do wybranych miejsc związanych z motywami przewodnimi spacerów.

Jak co roku udział w spacerach jest bezpłatny, a udział w nim mogą wziąć wszystkie osoby chętne, które tego dnia przybędą na płocką starówkę. W tym roku ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną zapewnią większą niż zwykle liczbę przewodników obsługujących każdy spacer, dodatkowo zalecają zabranie ze sobą maseczek i zachowanie bezpiecznego odstępu między uczestnikami.
Projekt realizowany przez Płocką Lokalną Organizację Turystyczną dofinansowano ze środków Miasta Płock.
Poniżej harmonogram tegorocznych spotkań z Płocką LOT i odPLOTowymi przewodnikami.
Fot. KB