Policjant śmiertelnie postrzelił 31-letnią kobietę. Wcześniej była awantura w mieszkaniu z użyciem noża. Sprawą zajmuje się płocka prokuratura

image_pdfimage_print

Sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Płocku. Do zdarzenia doszło w Żyrardowie. 31-letnia kobieta zaatakowała nożem 39-letniego partnera, następnie wybiegła z mieszkania. Policjant użył broni, rana okazała się śmiertelna.

Umundurowany patrol interwencyjny przybył na miejsce ok. godz. 21.00 z powodu zgłoszenia o awanturze domowej z użyciem niebezpiecznego narzędzia – noża.

– Po wejściu do mieszkania potwierdzono, że na podłodze leży zakrwawiony mężczyzna. Policjanci zaczęli udzielać mu pomocy, gdy usłyszeli krzyki dochodzące z podwórka. Po wybiegnięciu na zewnątrz zobaczyli kobietę, która była agresywna. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, zachowywała się zupełnie irracjonalnie, posiadała w rękach dwa noże, którymi prawdopodobnie chwilę wcześniej atakowała mężczyznę – poinformował w komunikacie Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu.

Jak dodają, kobieta nie reagowała na żadne polecenia oraz nieskuteczne okazało się zastosowanie gazu łzawiącego.

Z relacji policjantów wynika, że kobieta z nożami szła w ich stronę, stanowiła bezpośrednie zagrożenie. Dlatego został oddany strzał w jej kierunku. – Rannej kobiecie policjanci natychmiast udzielili pomocy, którą kontynuowali wezwani na miejsce ratownicy medyczni. Niestety, mimo natychmiast udzielanej pomocy, kobieta zmarła w szpitalu. Raniony w mieszkaniu przez kobietę mężczyzna doznał licznych obrażeń i w stanie zagrażającym życiu został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł operację ratującą życie.

W celu zbadania wszystkich okoliczności, na miejsce zdarzenia skierowani zostali oficerowie wydziału kontroli KWP w Radomiu oraz Biura Kontroli KGP. Zabezpieczono pistolet, z którego oddano strzał oraz noże należące do kobiety.

Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa, sprawą usiłowania zabójstwa 39-latka z Żyrardowa przez partnerkę zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Płocku. Rzeczniczka płockiej prokuratury, Iwona Śmigielska-Kowalska, wyjaśnia, iż podjęte czynności będą polegały na sprawdzeniu prawidłowości działań podjętych przez funkcjonariuszy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia – czy stosownie do okoliczności zostały zachowane wszystkie procedury i czy użycie broni było zasadne.

Na wtorek, 23 czerwca zaplanowano sekcję zwłok 31-latki. Zaplanowano również kolejne przesłuchania świadków.

Rzeczniczka mazowieckiej policji poinformowała PAP, że według wstępnych ustaleń użycie broni przez policjanta było zasadne. – Nadal jednak trwają szczegółowe czynności wyjaśniające okoliczności całego zdarzenia – dodała podinsp. Katarzyna Kucharska.

Zdjęcie poglądowe – Pixabay