Takiego wręczenia Srebrnej Maski jeszcze nie było. Kto zwyciężył?

Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się z powodu epidemii z dużym opóźnieniem. W dodatku Płockie Towarzystwo Przyjaciół Teatru wręczyło ją przy pustej widowni.
W tym roku do Srebrnej Maski nominowani zostali:
Henryk Jóźwiak za drugoplanową rolę Rosenberga w „Rodzinie” Antoniego Słonimskiego w reżyserii Rafała Sisickiego.
Sylwia Krawiec za różnorodność kreacji aktorskich: Marysi w „Rodzinie” Antoniego Słonimskiego w reżyserii Rafała Sisickiego, Mary Lennox w „Tajemniczym Ogrodzie” Frances Burnett w reżyserii Stefana Szaciłowskiego oraz dublurę Lizelotty w spektaklu „Dwa teatry” Jerzego Szaniawskiego w reżyserii Marka Mokrowieckiego.
Łukasz Mąka za rolę George’a Pigdena w farsie „Hotel Westminster” Raya Conneya w reżyserii Jerzego Bończaka.
Mariusz Pogonowski za kreację roli Tomasza Lekcickiego w „Rodzinie” Antoniego Słonimskiego w reżyserii Rafała Sisickiego oraz reżyserię i rolę Męża w spektaklu „Związek Otwarty” Dario Fo, Francy Rame i Iacopo Fo.
Hanna Zientara-Mokrowiecka za rolę Matki w „Dwóch teatrach” Jerzego Szaniawskiego w reżyserii Marka Mokrowieckiego.
Ostatecznie nagroda przypadła Sylwii Krawiec.
– Bardzo dziękuję i mam nadzieję, że państwa nie zawiodę również w przyszłym sezonie.  Jestem bardzo zaskoczona. Bardzo się cieszę – mówiła aktorka po wręczeniu nagrody.
Gratulujemy zarówno Sylwii Krawiec, jak i pozostałym nominowanym. Oby kolejny sezon okazał się bardziej sprzyjający dla płockiego teatru i widzowie mogli cieszyć się z kolejnych premierowych spektakli. 
Fot. KB