1

Znów zobaczymy płomienie na pochodni na terenie PKN Orlen. Biuro prasowe: pracownicy PKN Orlen będą kontrolować wszystkie parametry środowiskowe

W czwartek widok płomieni na pochodni miałby być spowodowany „kontrolowanym przełączeniem reaktorów na instalacji petrochemicznej w Płocku”.

Jak poinformowało Biuro Prasowe PKN Orlen, 18 czerwca w godz. 8:00 – 13:00 nad Zakładem Produkcyjnym w Płocku pojawi się płomień na jednej z pochodni instalacji petrochemicznej.

– Ma to związek z przełączaniem reaktorów uwodornienia acetylenów. Proces ten wykonywany okresowo (kilka razy w roku) i jest konieczny dla funkcjonowania instalacji – wyjaśnia biuro prasowe koncernu. – Sytuacja nie będzie miała wpływu na otoczenie czy środowisko naturalne. Służby techniczne oraz pracownicy Biura Ochrony Środowiska będą na bieżąco monitorować proces przełączania reaktorów. Ponadto pracownicy PKN ORLEN będą kontrolować wszystkie parametry środowiskowe – zwłaszcza proces spalania węglowodorów na pochodni. Zrzut w zaistniałej sytuacji jest nieunikniony i zgodny z obowiązującymi procedurami.

Fot. Jan Drzewiecki