Nie żyje burmistrz Drobina. Prokuratura wszczęła postępowanie

W poniedziałek późnym popołudniem nadeszła smutna wiadomość o śmierci burmistrza Drobina, Andrzeja Samoraja. Wstępnie ustalono, że wykonywał opryski, następnie stwierdził awarię spryskiwacza. Zapewne w momencie, kiedy próbował usunąć awarię, osunął się na niego agregat. Obrażenia na skutek tego uderzenia okazały się na tyle poważne, że reanimacja nie mogła pomóc, Andrzej Samoraj zginął na miejscu.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Dobrosielice. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Sierpcu, podległa Prokuraturze Okręgowej w Płocku. Jak poinformowała stacja Polsat, sekcja zwłok Andrzeja Samoraja zostanie przeprowadzona w piątek, jednak zdaniem prokuratora Grzegorza Jędrzejewskiego wszystko wskazuje na to, że doszło do nieszczęśliwego wypadku. Dodał, że według prokuratora, który 16 czerwca zjawił się na miejscu zdarzenia, prawdopodobnie doszło do przecięcia przewodów hamulcowych oraz wycieku oleju, czego Andrzej Samoraj mógł nie zauważyć. Skutki osunięcia się agregatu na mężczyznę okazały się tragiczne.

Czytaj też: Tragedia w gminie Drobin. Nie żyje burmistrz Andrzej Samoraj

Zewsząd płyną kondolencje dla rodziny i najbliższych Andrzeja Samoraja, w tym od Rady Powiatu Płockiego, Starosty Płockiego, zarządu i pracowników Starostwa Powiatowego w Płocku.

Tak go wspomina marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik:

– Tragiczna i niespodziewana wiadomość. Z wielkim smutkiem i niedowierzaniem przyjąłem informację o śmierci burmistrza Drobina Andrzeja Samoraja. Młody, pracowity, blisko ludzi i ich spraw. Wspaniały człowiek, ideowy ludowiec. Oddany społeczności samorządowiec. Składam najszczersze wyrazy współczucia Rodzinie, bliskim i całej lokalnej wspólnocie.

Szef płockiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Tomasz Kominek wspomina burmistrza Drobina:

– Człowiek niestrudzony, o wielkim sercu i silnym charakterze. Znany był przede wszystkim ze swojej pracowitości i życzliwości. Nigdy nie odmawiał bliźnim pomocy. Kojarzony był także z niezwykłym jak na dzisiejsze czasy przywiązaniem do tradycji. Spuścizna po naszych dziadkach i rodzicach miała dla Andrzeja niezwykłą wartość, co podkreślał na każdym kroku. Osobiście zapamiętam go jako osobę otwartą, niezwykle serdeczną, z którą zawsze mogłem porozmawiać i wspólnie zrobić coś dobrego dla mieszkańców regionu. Wierzę, że chociaż teraz wspomnienie o nim będzie dla mnie bolesne, to w przyszłości myśl o Andrzeju wywoływać będzie u mnie pozytywne emocje i stanowić będzie motywację do jeszcze intensywniejszych działań na rzecz innych.

Andrzej Samoraj urodził się w 1977 r. Zanim w 2014 r. został burmistrzem Drobina, był m.in. radnym płockiej rady powiatu w latach 2010-2014.

Msza św. pogrzebowa odbędzie się 20 czerwca o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Drobinie.