Oszukiwali na terenie całego kraju. Pomysłodawcą procederu był 43-letni płocczanin

Sprawą oszustw przy sprzedaży paliwa zajmował się Wydział do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Zatrzymano 8 osób, w tym 43-letniego płocczanina, który zdaniem śledczych był pomysłodawcą i organizatorem procederu przestępczego. Mężczyzna był już wcześniej poszukiwany celem odbycia kary 3,5 roku za inne przestępstwa.

Dzięki czynnościom prowadzonym przez płockich policjantów ustalono skład grupy przestępczej trudniącej się oszustwami przy sprzedaży paliwa.

– Oszuści podawali się za pracowników firmy produkującej paliwo. W wyniku skutecznych działań funkcjonariusze na początku czerwca dokonali zatrzymania siedmiu osób mających związek ze sprawą. Podczas przeszukania mieszkań osób zatrzymanych funkcjonariusze, przy użyciu psa do wyszukiwania zapachów narkotyków, ujawnili łącznie 177 tabletek o nieznanym działaniu oraz około 25 gram amfetaminy. Dodatkowo w mieszkaniu jednego z zatrzymanych płoccy policjanci zabezpieczyli 11 dowodów osobistych. Jeden z nich był podrobiony, reszta widniała jako utracone – mówi mł. asp. Krystyna Kowalska.

W toku dalszych czynności namierzono i zlokalizowano mężczyznę podejrzanego o bycie organizatorem procederu przestępczego związanego z oszustwami przy zakupie paliwa. – Jak się okazało, był on również poszukiwany celem odbycia kary 3,5 roku za inne przestępstwa o podobnym charakterze. Policjanci ustalili miejsce pobytu mężczyzny, a następnie skutecznie doprowadzili do zatrzymania 9 czerwca na terenie Garwolina 43-latka kierującego grupą. W prokuraturze mężczyzna usłyszał na chwilę obecną łącznie 8 zarzutów dotyczących oszustw – dopowiada policjantka.

Troje zatrzymanych usłyszało łącznie 7 zarzutów w Prokuraturze Rejonowej w Płocku. 43-latek i 44-latek usłyszeli także zarzuty w związku z posiadaniem środków odurzających. Wobec jednego z mężczyzn, tj. 43-latka z Płocka, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, wobec pozostałych dwóch dozór Policji. 

Podejrzanym w sprawie oszustw grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 8.

Płoccy policjanci nadal pracują nad sprawą. Obecnie trwają dalsze czynności zmierzające do ustalenia osób pokrzywdzonych na terenie całego kraju.

Fot. Pixabay