1

Kolejna instytucja kultury po długiej przerwie zaprasza w swoje progi. Przed spektaklami poproszą widzów o wypełnienie oświadczenia

Macie ochotę posłuchać anegdotek i piosenek w wykonaniu wcielającej się w rolę Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej, Magdaleny Tomaszewskiej? A może wolicie odwołującą się do życia wedle stereotypów, podaną z humorem opowieść o mieszkańcach blokowiska, którzy się nienawidzą, czyli sztukę  „Berek, czyli upór w moherze”? Nie mylicie się, płocki teatr wznawia działalność po przerwie spowodowanej epidemią.

Płocka Galeria Sztuki, Muzeum Mazowieckie czy NoveKino Przedwiośnie – co prawda z nowymi zasadami bezpieczeństwa, ale już zapraszają w swoje progi. Widzowie płockiego teatru także będą mogli ponownie zasiąść na widowni.

– Drodzy Widzowie, po długiej przerwie znów możemy Was zaprosić w nasze progi. Pierwsze spektakle zagramy jeszcze w czerwcu. Serdecznie zapraszamy do śledzenia repertuaru. Informacje o biletach i więcej szczegółów wkrótce.

Na razie w czerwcu ogłoszono dwa spektakle – „M. Zimińska”  (27 i 28 czerwca) oraz „Berek, czyli upór w moherze” (20 i 21 czerwca). Obie sztuki pokażą na scenie kameralnej – początek za każdym razem o godz. 19.00.

Bilety będzie można kupić od 9 czerwca online oraz od 16 czerwca w kasie teatru (preferowany zakup biletów online). W dniach 11 – 15 czerwca kasa teatru nieczynna. Od 16 czerwca wracają normalne godziny funkcjonowania kasy.
Spektakle będą się odbywały z zachowaniem wszystkich zasad wskazanego reżimu sanitarnego:
– ilość miejsc na widowni będzie ograniczona,
– miejsca na widowni będą wyznaczone z zachowaniem bezpiecznej odległości,
– szatnia pozostanie zamknięta,
– widownia oraz miejsca dostępne dla widzów będą dezynfekowane,
– zapewnione zostaną środki dezynfekcji,
– widzowie będą mieli obowiązek zasłaniania ust i nosa (maseczki, przyłbice)
– przed spektaklem będzie obowiązek wypełnienia druku oświadczenia
identyfikującego, które będzie przechowywane w Teatrze przez 2 tygodnie, a po tym
okresie ulegnie zniszczeniu.

Fot. Waldemar Lewandowski