Niemal gotowy fragment al. Kilińskiego. A co z sekundnikami, wrócą na swoje miejsca?

Sekundniki to duże ułatwienie, płocczanie wiedzą o tym od dawna. Jednakże trwają przymiarki do ogłoszenia przetargu na zaprojektowanie i wykonanie Inteligentnego Systemu Transportowego (ITS), co oznacza, że sekundniki z czasem mogą zniknąć z trasy między Podolszycami do al. Kobylińskiego. Okazuje się, że urządzenia nie wróciły po remoncie również na al. Kilińskiego – na skrzyżowanie z ul. Sienkiewicza i 4 Pułku Strzelców Konnych. Czy już tak zostanie?

Najwyraźniej tak.

– Na wszystkich skrzyżowaniach al. Kilińskiego nie będzie już sekundników – twierdzi Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej w płockim Ratuszu. – Związane to jest z tym, że wkrótce będziemy instalować na głównych skrzyżowaniach Płocka Inteligentny System Sterowania Ruchem. 

Nieco zmieniono plany. Woźniak dodaje: – Poszerzyliśmy plany instalacji Inteligentnego Systemu Sterowania Ruchem o al. Kilińskiego. Wszędzie tam, gdzie ten system ma funkcjonować, a my przebudowujemy sygnalizację – sekundniki nie są już montowane. Nie oznacza to, że znikną z całego miasta. Tam, gdzie sygnalizacja nie jest modernizowana, sekundniki nadal będą działać. Czyli np. na Sienkiewicza, Kolegialnej, Bielskiej obok złotego rogu, pl. Narutowicza i w wielu innych miejscach.

Trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu. Jak niedawno mówił nam dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, Tomasz Żulewski, przetarg będzie raczej w drugiej połowie czerwca tego roku.

Kilińskiego będzie w najbliższych dniach gotowa na odcinku od al. Jachowicza do ul. Krótkiej.

Fot. KB