Hity filmowe w kinie pod chmurką, przekąski i upominki. POKiS zaprasza na Dzień Dziecka

image_pdfimage_print

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Co ciekawego zaplanować w obecnej sytuacji? Na ten moment miłośnicy filmów skazani są wyłącznie na domowe seanse i nie mogą zabrać swoich pociech na ulubione bajki do kina. W dniach 31 maja i 1 czerwca prezydent Płocka Andrzej Nowakowski wraz z Płockim Ośrodkiem Kultury i Sztuki im. Themersonów zapraszają na Dzień Dziecka z POKiSem w formie kina plenerowego.

Na parkingu POKiS przy ul. Jakubowskiego 10 (wejście od ul. Gradowskiego) odbędą się pokazy filmowe dla dzieci – zarówno młodszych jak i starszych. Na ekranie będzie można zobaczyć „Baśnie i bajki polskie”, polską serię animowaną „Basia” oraz film fantastyczno-przygodowy „E.T”. Wstęp do kina jest bezpłatny.

– To wszystko po to, by nasi najmłodsi poczuli się w ten wyjątkowy dzień normalnie. Oprócz projekcji, POKiS przygotuje przekąski i drobne upominki dla naszych milusińskich – zapowiadają organizatorzy.

Co i o której będzie grane?

Dla młodszych dzieci:
31 maja o godz. 17.30 „Basia” (55 min.) – polska seria animowana, kat. wiek: dla każdego
1 czerwca o godz. 17.30 „Baśnie i bajki polskie” (55 min.) – najnowsze animacje krótkometrażowe, kat. wiek: dla każdego

Dla dzieci starszych:
31 maja o godz. 20 „E.T” (115 min) – film fantastyczno przygodowy, kat wiek: 7+
1 czerwca o godz. 20 „E.T” (115 min) – film fantastyczno przygodowy, kat wiek: 7+

Wstęp na seanse do kina plenerowego jest bezpłatny. Obowiązuje rezerwacja miejsc w Bileterii POKiS pod numerem telefonu: (24) 366 43 50. Rezerwacji można dokonać w środę do godziny 18 oraz od czwartku do soboty w godz. 10 – 18. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Podczas pokazów zostaną zastosowane wszelkie procedury bezpieczeństwa – aby zachować odstęp między uczestnikami POKiS wyznaczy specjalne strefy. Konieczne jest zasłanianie ust, nosa przez cały pokaz zarówno przez uczestników jak i przedstawicieli organizatora. Przy wejściu uczestnicy zostaną poddani bezdotykowemu mierzeniu temperatury ciała oraz dezynfekcji rąk. Każdy uczestnik jest zobowiązany do zapoznania się ze szczegółowymi zasadami bezpieczeństwa, które zostały opisane w Regulaminie  dostępnym na stronie POKiS oraz na terenie pokazu.