Uciekał przed policją, mając przy sobie narkotyki. Szukał kryjówki w lesie

image_pdfimage_print

Nieudana ucieczka przed policją i próba ukrycia się w lesie, na koniec do akcji wkroczył policyjny pies i tym sposobem 35-latek trafił do aresztu. Mężczyzna zostanie doprowadzony do gostynińskiej prokuratury.

Akcja rozpoczęła się na ul. Kolejowej w poniedziałkowy wieczór.

– Policjanci zwrócili uwagę na saaba. Włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne, aby zatrzymać samochód. Jednak kierujący saabem zaczął gwałtownie przyśpieszać. Przez kilkadziesiąt kilometrów mężczyzna uciekał przed policyjną kontrolą, popełniając przy tym szereg wykroczeń zagrażających bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego. W Sendeniu mężczyzna porzucił pojazd i uciekł do lasu – relacjonuje przebieg zdarzeń mł. asp. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Działania policjantów połączone z podjęciem tropu przez psa (wyszkolonego do wyszukiwania narkotyków) doprowadziły do zatrzymania 35-latka, który ukrywał się w lesie. – Mężczyzna był trzeźwy, ale jak się okazało nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a przy sobie miał marihuanę – dodaje oficer prasowy z płockiej komendy.

Funkcjonariusze udali się do mieszkania zatrzymanego mężczyzny, gdzie zabezpieczono kilkadziesiąt torebek z zawartością białego proszku oraz suszu roślinnego.

35-latek z powiatu płockiego przebywa w policyjnym areszcie i już wkrótce zostanie doprowadzony do gostynińskiej prokuratury. W najbliższym czasie zatrzymany, podejrzewany również o posiadanie narkotyków, usłyszy zarzuty.

Fot. KMP w Płocku