Podwójna strata dla KS Stoczniowiec. Żegnają byłego trenera, a także wieloletniego prezesa i współzałożyciela klubu

image_pdfimage_print

Obie smutne informacje Klub Sportowy Stoczniowiec Płock przekazał w poniedziałek – najpierw o śmierci Jana Budzyńskiego, trenera, który ponad 30 lat swojej pracy poświęcił klubowi z dzielnicy Radziwie, następnie późnym popołudniem nadeszła kolejna wieść – zmarł bowiem współzałożyciel oraz wieloletni prezes klubu Zdzisław Kotarski.

– Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o zakończeniu swojej ziemskiej wędrówki przez Jana Budzyńskiego. Trener  ponad 30 lat swojej pracy poświęcił klubowi z dzielnicy Radziwie, związany był także z SKS Jutrzenka Płock. Spod  Jego ręki wywodziło się wielu cenionych wychowanków. Jego wkład w rozwój płockiej piłki nożnej pozostanie nieoceniony, a pustka trudna do wypełnienia, pamięć jednak będzie trwała wiecznie. W imieniu zarządu, zawodników i kibiców składamy rodzinie szczere kondolencje.

Jak dodają, ostatnie pożegnanie śp. Jana Budzyńskiego odbędzie się w najbliższą środę  o godzinie 13 na Cmentarzu Komunalnym w Płocku.

Niestety tego samego dnia, tylko nieco później, dotarła do nich kolejna tragiczna informacja. 
– Zmarł współzałożyciel oraz wieloletni Prezes naszego klubu Zdzisław Kotarski. Człowiek, który praktycznie całe swoje życie poświęcił klubowi z lewobrzeżnej części miasta.  W ciągu dwóch dni pożegnaliśmy dwóch wielkich miłośników futbolu pracujących przez wiele lat na dobre imię naszego klubu. Ich wkład w rozwój KS Stoczniowiec Płock jest nieoceniony, a pustka jaka pozostanie po ich odejściu ogromna. Rodzinie oraz najbliższym zmarłego składamy w imieniu KS Stoczniowiec Płock najszczersze kondolencje.
Fot. KS Stoczniowiec Płock / Facebook