19-letni Krystian zginął w wypadku. Zamiast kupować wiązanki na pogrzeb, postanowili zorganizować pomoc finansową dla rodziny

image_pdfimage_print

Jechał prostym odcinkiem drogi, kiedy stracił panowanie nad samochodem. Auto zjechało z trasy i uderzyło w przydrożne drzewo. 19-letni Krystian, mimo szybkiego dotarcia ratowników i podjętej reanimacji, zginął na miejscu. Jego znajomi próbują w tym jakże trudnym momencie wesprzeć rodzinę zmarłego.

Zorganizowano zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl.

– Krystian był dla nas od lat kolegą, który nigdy nie zawodził i zawsze był wsparciem. Grono bliskich Krystianowi postanowiło zebrać pieniądze, które będą wsparciem dla jego rodziny, gestem solidarności w chwili naszej wspólnej żałoby. Zamiast kupowania kwiatów – prosimy o symboliczną różyczkę w dniu pogrzebu oraz o przekazanie tych pieniędzy na zbiórkę na o wiele większe potrzeby w takiej sytuacji m.in. na grób i koszty pogrzebu. Każdy, kto zechce włączyć się w zbiórkę, może wpłacić dowolną kwotę lub wrzucić ją w dniu pogrzebu do puszki. Bądźmy z jego rodziną w tym trudnym i bolesnym momencie.

Cała zebrana kwota – jak zapowiedziano – zostanie przekazana bezpośrednio do rąk rodziców i siostry Krystiana. Organizatorka zrzutki dodała: – Nie bądźmy obojętni, bo nigdy nie wiadomo kiedy sami będziemy potrzebować pomocy drugiej osoby. Pamiętajcie – dobro wraca z podwójną siłą.

Zebrano już niemal 5,5 tys. zł (stan na godz. 17.00).

Jeśli ktoś postanowi wesprzeć zbiórkę choćby złotówką, znajdziemy ją pod tym linkiem: Dla Krystiana.

Tragiczny wypadek niedaleko płocka. Nie żyje 19-latek

Fot. Zrzutka.pl, OSP Kanigowo