1

Nie żyje płocczanin. Był zakażony koronawirusem

Sanepid przedstawił dane z minionej doby o sytuacji epidemiologicznej na terenie Płocka i powiatu płockiego. Zmarł mężczyzna, u którego wcześniej wykryto koronawirusa, z kolei 26-letnia płocczanka, u której testy potwierdziły zakażenie, została przewieziona do szpitala w Warszawie. 

Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowano 3 osoby. Czekają na wyniki testów.

Dokonano podsumowania sytuacji epidemiologicznej  – jak dotąd koronawirus wykryto u 7 dorosłych osób z terenu Płocka i powiatu płockiego, w tym u 2 kobiet i 5 mężczyzn.

Było 3 ozdrowieńców – 1 kobieta i 2 mężczyzn. Te osoby przebywały w izolacji domowej.

– Potwierdzone przypadki zachorowań są to zarówno przypadki zawleczone (powrót z zagranicy, z obszaru występowania wirusa), jak i przypadki rodzime – transmisja z kontaktu w kraju w ogniskach zawodowych. Stan zdrowia osób objętych izolacją domową jest nieustanie monitorowany przez służby medyczne i sanitarne.

Wczoraj sanepid poinformował o zakażeniu patogenem 26-letniej mieszkanki Płocka wykonującej zawód medyczny w Warszawie. Kobieta najpierw przebywała w izolacji domowej. Zdecydowano o przeniesieniu płocczanki do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.

– Stan ogólny chorej jest dobry. Decyzja o przeniesieniu chorej do szpitala nie była spowodowana względami medycznymi. Osoby z bliskiego kontaktu pozostają w kwarantannie domowej.

Dwaj mężczyźni, którzy byli hospitalizowani w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie, nie żyją. Kilka dni temu informowaliśmy o zgodnie 63-latka, mieszkańca powiatu płockiego, który miał choroby współistniejące. We wtorek sanepid powiadomił, że nie żyje również 53-letni mieszkaniec Płocka. Także i w tym przypadku były choroby współistniejące.

Fot. Pixabay