Koncerty na wynos. Zagrają pod balkonami i oknami naszych domów!

image_pdfimage_print

„Siekiera, motyka”, „Czarna Mańka” albo „Bal na Gnojnej”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Już taki jestem zimny drań” – pamiętacie te szlagiery? Płockie instytucje kultury starają się, aby mimo odwołania majowych imprez, w mieście coś się działo w długi majowy weekend. Nie trzeba będzie wychodzić z domu, muzycy przyjdą pod nasze domy i zagrają dobrze nam znane melodie!

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki wspólnie z prezydentem miasta zapraszają na majówkowe koncerty na wynos.

– Nie możemy zaprosić Was do sali koncertowej POKiS, ale chcemy, żeby było jak dawniej, normalnie. Podczas majowego grania na  osiedlach usłyszeć będzie można szlagiery okresu międzywojennego, melodie znane z repertuaru Eugeniusza Bodo i Stanisława Grzesiuka w wykonaniu Kapeli Płockiej. Zagrają także utwory własne.
Wszystkie koncerty dla mieszkańców okolicznych bloków – od najbliższego czwartku do niedzieli – będą rozpoczynały się o godz. 18.00. Kapela zagra na Podolszycach Południe (czwartek), Międzytorzu (piątek), osiedlu Łukasiewicza (sobota) oraz na Skarpie (niedziela). Jak dodają, dołożą wszelkich starań, aby wszystko odbyło się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Prezydent Płocka miał jednak apel do mieszkańców:
– Kiedy usłyszymy muzykę na osiedlu, nie wychodźmy, nie gromadźmy się. Pozdrówcie ich z balkonu. Jeśli spodoba się takie uczestnictwo w kulturze, to w tym momencie być może częściej będziemy tego rodzaju projekty organizować i nie tylko z Kapelą Podwórkową.
Jeśli ktoś nie będzie mógł w najbliższy czwartek wysłuchać koncertu na żywo ze swojego mieszkania, POKiS zaprasza na transmisję na ich profilu na Facebooku.
Kapela Płocka jest zespołem grającym muzykę należącą do folkloru miejskiego. Czerpie inspiracje z muzyki okresu dwudziestolecia międzywojennego oraz tętniących życiem bulwarów miast: Lwowa, Krakowa i oczywiście Płocka. W skład kapeli wchodzą Piotr Frąś (akordeon), Andrzej Machnicki (kontrabas/gitara basowa), Wojciech Gajewski (gitara akustyczna) oraz Katarzyna Zawadzka (skrzypce). Opiekunem zespołu jest Liliana Tomaszewska.
Majówka NA WYNOS – 30 kwietnia – 3 maja 2020 roku
30 kwietnia 2020 roku (czwartek), godzina 18:00
Skwer na pasażu Paderewskiego (os. Podolszyce Południe)
1 maja 2020 roku (piątek), godzina 18:00
Okolice placu zabaw przy ulicy Piaska, przy Miejskim Przedszkolu nr 5 (os. Międzytorze)
2 maja 2020 roku (sobota), godzina 18:00
Aleja Antoniego Roguckiego, przy fontannie (os. Łukasiewicza)
3 maja 2020 roku (niedziela), godzina 18:00
Okolice placu zabaw pomiędzy ulicami Marii Skłodowskiej-Curie i Słodową, przy dawnym
budynku Szkoły Podstawowej nr 17 (os. Skarpa)
Fot. UMP