Na ul. 3 Maja wprowadzą nową organizację ruchu. Ale najpierw dokończą przebudowę tej ulicy

image_pdfimage_print

Tuż po długim, majowym weekendzie drogowcy rozpoczną prace na ul. 3 Maja – na fragmencie od tzw. łącznika, który powstał między al. Jachowicza a ul. 3 Maja, do remontowanej al. Kilińskiego. Pierwszy fragment tej ulicy Miejski Zarząd Dróg zmodernizował przed dwoma laty. Powstał wówczas wspomniany łącznik i przebudowano ul. Piękną.

Dwa lata temu prace polegały na rozdzieleniu kanalizacji ogólnospławnej na deszczową i sanitarną, ułożeniu nowej nawierzchni, chodników oraz na instalacji oświetlenia. Powstało wówczas nowe rondo i to właśnie na fragmencie ulicy o długości ok. 250 metrów, od ronda do al. Kilińskiego, rozpoczną się prace w najbliższy poniedziałek, 4 maja.

– Oprócz prac drogowych i wymianie chodnika, zbudowana zostanie także podziemna infrastruktura. Drogowcy przygotują 49 miejsc parkingowych i zainstalują również nowe oświetlenie – wskazuje Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej w płockim ratuszu.

Łącznie zamontują 44 latarnie, w tym 22 – uliczne i 22 – parkowe. Roboty potrwają do końca sierpnia 2020. Ich koszt sięga blisko 2,2 mln zł.

Pierwszy etap prac wiąże się z wyłączeniem ruchu na odcinku od ronda do wjazdu na parking przy budynkach, w których mieszczą się bank oraz m.in. Miejski Urząd Pracy, czy Zarząd Jednostek Oświatowych (wyłączenie przejazdu nastąpi 5 maja). Z kolei w drugim etapie przebudowa obejmie odcinek od wspomnianego wjazdu do skrzyżowania z al. Kilińskiego.

Jak dodaje Hubert Woźniak, po zakończeniu robót drogowcy wprowadzą nową organizację ruchu. Wyjazd z ul. 3 Maja na al. Kilińskiego będzie możliwy tylko w prawo. 

– Wprowadzimy nakaz skrętu w kierunku ul. Padlewskiego i rogatek płońskich.

Fot. UMP