Powolutku przywracana ‘normalność’. Na początek wydział komunikacji w płockim starostwie

image_pdfimage_print

Stan epidemii nie pozwalał na to, aby poszczególne wydziały starostwa powiatowego funkcjonowały tak jak dotychczas. Najbardziej uciążliwym dla petentów były ograniczenia wynikające z pracy wydziału komunikacji.

W związku z tym w starostwie podjęto decyzję, że częściowo przywrócone zostanie działanie tego właśnie wydziału. – Średnio, jak wynika z naszych wyliczeń – będzie to od 40 do 50 osób dziennie – zapowiedział starosta Mariusz Bieniek podczas wideokonferencji. Będzie to się odbywało w sposób bardzo kontrolowany, czyli z zachowaniem wszelkich kryteriów bezpieczeństwa.

– Od poniedziałku rozpoczynamy rejestrację samochodów, jak i również innych działań związanych z obsługą mieszkańców przez wydział komunikacji – mówił starostwa. – Jest to nasz pierwszy krok, aby móc przywracać normalność w funkcjonowaniu powiatu. Równolegle z wydziałem zostanie uruchomiona też kasa.

Aby móc załatwić sprawę w wydziale komunikacji, trzeba będzie najpierw zatelefonować – (24) 267-68-22 i umówić się na konkretną godzinę.