Pokoje hotelowe do dyspozycji dla medyków. Bez opłat

image_pdfimage_print

Są na pierwszej linii w walce z koronawirusem, w maseczkach, rękawiczkach, w kombinezonach ochronnych. Pracują, mierząc się z zagrożeniem, na  które nie ma jeszcze szczepionki. Jednocześnie sami mają bliskich, których los leży im na sercu. Aby im pomóc, prezydent Płocka podjął decyzję, aby hotel, którym zarządza miejska spółka, stał się azylem dla medyków.

Green Hotel usytuowany jest na pierwszym piętrze w budynku dworca autobusowo-kolejowego przy ul. Dworcowej 46. Hotel stał się uzupełnieniem oferty dzięki miejskiej spółce Rynex. W środku do dyspozycji gości są 33 jedno- i dwuosobowe pokoje z łazienkami. Prezydent Płocka zdecydował, aby wykorzystać hotel na rzecz medyków, którzy po zakończeniu dyżuru mogą obawiać się powrotu do domu i chcieliby mieć pewność, że nie narażą stanu zdrowia swoich najbliższych.

Osoby ze służb medycznych, które zdecydują się na skorzystanie z propozycji prezydenta Płocka, będą miały zapewniony  nocleg ze śniadaniem w Green Hotelu. Nie wiązałoby się to z jakąkolwiek opłatą za pobyt i posiłek.

Hotel, zgodnie z rządowymi regulacjami, był nieczynny. Lada moment ma się to zmienić i hotel będzie dostępny dla służb medycznych.

– Jesteśmy w trakcie przygotowania hotelu na przyjęcie medyków – potwierdza Radosław Bednarski, prezes spółki Rynex.

Fot. Green Hotel Płock / Facebook