Dostarczą im ciepły posiłek do domu

image_pdfimage_print

Najbardziej potrzebujące osoby mają dostawać od poniedziałku do piątku ciepły posiłek do domu. Realizacja programu rozpocznie się w tym tygodniu.

Szkoły i przedszkola są zamknięte, podobnie stołówki, dlatego dzieci wytypowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz przez dyrektorów szkół i przedszkoli, które dotychczas mogły zjeść ciepły posiłek w placówkach edukacyjnych, nie pozostaną bez tej formy wsparcia. Z pomocy korzystało dotychczas 650 uczniów i przedszkolaków. Decyzję o kontynuowaniu programu, tyle że w zmienionej formule, podjął prezydent Andrzej Nowakowski. Dyrektorzy szkół i przedszkoli mają dostarczyć do MOPS-u listy dzieci, których rodzice są chętni na dostarczanie ich dzieciom obiadów.  Ciepłe posiłki będą przywożone codziennie od poniedziałku do piątku. Programem objęte zostaną wszystkie dzieci w danej rodzinie. 

Obiady mają być dostarczane również do domu seniorów, którzy pozostają pod pieczą MOPS-u. Są to głównie osoby, które z racji wieku czy stanu zdrowia nie powinny opuszczać domu. Jak dotąd sprawunkami i dożywianiem zajmowały się opiekunki. Wstępnie chętnych do skorzystania z pomocy w postaci obiadów jest około 200 starszych płocczan.