Koalicjant odrzucił ultimatum. Jarosław Gowin nie zgadza się na majowe wybory

image_pdfimage_print

– Jarosław Gowin odrzucił ultimatum Jarosława Kaczyńskiego. Nieoficjalnie: szef Porozumienia poinformował swoich ministrów, że mogą zostać wyrzuceni z rządu, bo nie zgodzi się na kopertowe wybory w maju i zdania nie zmieni. Większość rządząca wisi na włosku – napisał na Twitterze Patryk Michalski, dziennikarz RMF FM.

„Koalicja rządowa wisi na włosku. RMF FM ujawnia: Jarosław Gowin odrzucił ultimatum Jarosława Kaczyńskiego. Jak dowiedzieli się nasi reporterzy, prezes PiS dał koalicjantowi wybór: Gowin poprze pomysł wyborów kopertowych, czyli wybór prezydenta tylko w głosowaniu korespondencyjnym, albo wicepremier i jego ministrowie zostaną wyrzuceni z rządu – donosi radio.

Patryk Michalski ustalił, że szef Porozumienia zapewnił posłów z jego ugrupowania, że zdania nie zmieni. – W rozmowie z najbliższymi współpracownikami wicepremier miał powiedzieć, że to wybór „między życiem a śmiercią”, dlatego pod żadnym pozorem nie godzi się na wybory w maju. Jak dowiedział się reporter RMF FM, tę decyzję konsultował z wieloma lekarzami, ekspertami, a nawet ważnymi biskupami – czytamy na stronie radia.

Źródło: RMF FM.
Fot. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (YT).