Koronawirus. Potwierdzony przypadek COVID-19 w płockim szpitalu. Chory jest młody mężczyzna

image_pdfimage_print

Młody mężczyzna, u którego stwierdzono koronawirusa przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Marcina Kacprzaka w Płocku na oddziale zakaźnym. To pierwszy, potwierdzony przypadek COVID-19 w płockim szpitalu.

– Młody mężczyzna od piątku przebywa na oddziale zakaźnym. Dziś przyszedł pozytywny wynik testu – mówił „Portalowi Płock” dyrektor placówki, Stanisław Kwiatkowski. – Od początku pandemii w Płocku wykonano ponad 80 testów na obecność koronawirusa.

Starostwo powiatowe w Sierpcu opublikowało komunikat w tej sprawie: „Zgodnie z aktualną informacją PSSE w Sierpcu na obecną chwilę sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Sierpeckim wygląda bardzo dobrze. Na terenie powiatu jest potwierdzony testami jeden przypadek zakażenia wirusem SARS- CoV-2. Jest to młoda osoba (student). Mężczyzna wcześniej przebywał w kwarantannie domowej. Obecnie jest w szpitalu zakaźnym w Płocku, rodzina objęta jest kwarantanną”.

Na stronie płockiego sanepidu w statystykach nadal widnieje „0”. Dlaczego? – Wojewódzki Szpital Zespolony obejmuje kilka powiatów. Jest przypadek pozytywny na oddziale zakaźnym w Płocku, ale dotyczy on pacjenta z innego powiatu – wyjaśnił „Portalowi Płock” lek. med. Romuald Ostrowski, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Płocku.