Magazynierzy i kierowcy pilnie potrzebni. Pomóż dostarczyć leki na czas!

– W czasie panującej pandemii potrzebujemy każdych rąk do pracy. Szukamy przede wszystkim kierowców i magazynierów – apeluje Polska Grupa Farmaceutyczna w piśmie do prezydenta Andrzeja Nowakowskiego.

– W związku z panującą pandemią wirusa SARS-CoV-2 i kryzysem, wielu pracodawców ograniczyło zakres działania, by zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się pandemii. Sytuacja ta w szczególności dotknęła pracowników, którzy świadczyli usługi w oparciu o umowy zlecenie lub o dzieło. W związku z tym znacząca liczba Polaków nie zostanie objęta prawem do otrzymywania wynagrodzenia i wkrótce pozostanie bez środków do życia – pisze w apelu Zarząd Polskiej Grupy Farmaceutycznej.

Autorzy pisma podkreślają, że PGF codziennie przygotowuje 14 tysięcy dostaw do aptek i przewozi do nich 25 tysięcy rodzajów leków. – Panujący kryzys może doprowadzić do braku leków w szpitalach i aptekach, jednak działając razem możemy zmienić ten scenariusz – czytamy w piśmie do płockiego ratusza. – W obliczu panującej sytuacji potrzebujemy każdych rąk do pracy na terenie całej Polski!

PGF szuka przede wszystkim kierowców i magazynierów, którzy będą odpowiadać za pakowanie leków oraz ich przetransportowanie do miejsc, w których są potrzebne.

Szczegóły informacji znajdziecie na stronie Potrzebujemy Ciebie!

Źródło: UMP.
Fot. Screen – Potrzebujemy Ciebie!