Koronawirus. Bezdomnych oraz miejsca grupowania się młodzieży kontrolują strażnicy miejscy

image_pdfimage_print

W dobie zagrożenia epidemiologicznego większego znaczenie nabierają kontrole, które strażnicy miejscy prowadzą w miejscach przebywania osób bezdomnych.

– Każdego dnia strażnicy odwiedzają miejsca przebywania osób bezdomnych, uświadamiając ich, jak duże zagrożenie niesie pandemia koronowirusa. W czwartek 19 marca funkcjonariusze wspólnie z pracownikami MOPS-u prowadzili na terenie miasta wspólne działania, które miały na celu przekazanie osobom bezdomnym instrukcji związanych z bezpieczeństwem, mierzyli im temperaturę oraz informowali, jakie są pierwsze objawy zakażenia – tłumaczy Jolanta Głowacka, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Płocku.

Głowacka podkreśla, że wszystkie skontrolowane wczoraj osoby bezdomne nie miały gorączki oraz odmówiły jakiejkolwiek pomocy ze strony MOPS-u oraz Straży Miejskiej. Rzecznik zapewnia, że działania nadal będą kontynuowane.

Od 13 marca do wczoraj tj. 19 marca – strażnicy miejscy przeprowadzili 87 kontroli obiektów handlowych i placów zabaw pod kątem grupowania się dzieci i młodzieży podczas trwania kwarantanny. Do dyżurnego SM wpłynęło od mieszkańców w powyższym temacie 61 interwencji.

Fot. Straż Miejska Płock