W galerii Wisła już nie będzie sklepu Piotr i Paweł. Będzie Eurospar. Otwarcie wkrótce

Kolejny sklep Eurospar w Polsce zostanie otwarty w płockiej Galerii Wisła. Pierwsi klienci odwiedzą sklep w przechodzącym obecnie proces z modernizacji centrum handlowym w połowie marca tego roku. Otwarcie nowego sklepu przewidywane jest na 17 marca.

– W lokalu zajmowanym przez Piotra i Pawła rozpoczęły się prace remontowe. Planowany w tym miejscu Eurospar zajmie powierzchnię 1,6 tys. mkw. – pisze portal „Wiadomości handlowe”. – Debiut sieci Eurospar w Płocku jest jednocześnie zakończeniem kolejnego etapu repozycjonowania centrum, które polegało na modernizacji strefy gastronomicznej, jej przeorganizowaniu i wprowadzeniu nowej strategii związanej z komercjalizacją – dodaje portal.

Holenderska Spar Group w październiku ubiegłego roku oficjalnie przejęła zmagającą się z problemami finansowymi sieć delikatesów Piotr i Paweł. W listopadzie 2019 r. pod logo Spar sieć otworzyła swój sklep w Warszawie.

– Zgodnie z zapowiedziami intensywnie pracujemy nad budową sieci detalicznej Spar w Polsce, a finalizacja umowy przejęcia udziałów w Grupie Piotr i Paweł to ważny etap dla współpracujących z nami detalistów. Dofinansowaliśmy sieć, aby mogła wykonać założenia postępowania sanacyjnego i przygotowujemy rebranding sklepów. Naszym celem jest, by sieć Spar osiągnęła w Polsce ponad 150 sklepów do końca 2020 roku – mówił w październiku 2019 r. Tomasz Syller, dyrektor zarządzający, członek zarządu Wasz Sklep SPAR.

Fot. Spar International/ Piotr i Paweł