Rafał Wolski nowym zawodnikiem Wisły Płock

Siedmiokrotny reprezentant Polski Rafał Wolski został nowym piłkarzem Wisły Płock. 27-letni pomocnik po rozwiązaniu umowy z Lechią Gdańsk zasilił szeregi płockiego klubu na zasadzie wolnego transferu. Decyzją obu stron długość kontraktu nie będzie ujawniana.

Urodzony 10 listopada 1992 roku w Kozienicach sportowiec w swoim piłkarskim CV ma występy w Legii Warszawa, włoskich Fiorentinie i Bari, belgijskim Mechelen oraz Wiśle Kraków. Ostatnio reprezentował jednak barwy Lechii Gdańsk, z którą w sezonie 2018/19 sięgnął po krajowy Puchar, a na początku następnych rozgrywek także po Superpuchar Polski.

W czasie ponad trzyletniego pobytu w Lechii zagrał łącznie w 78 meczach, notując 7 bramek i 11 asyst. Tylko w rundzie jesiennej trwającego obecnie sezonu 2019/2020 wystąpił w 20 spotkaniach gdańskiego klubu, w których strzelił gola i zaliczył 3 ostatnie podania.

Warto zaznaczyć, że na swoim koncie ma dwa kolejne Puchary Polski zdobyte z Legią Warszawa oraz 7 występów i jedno trafienie w reprezentacji Polski, z którą uczestniczył również w Mistrzostwach Europy UEFA EURO 2012.

Źródło i fot: Wisła Płock