Płock przygotowuje się na trzeci sezon roweru miejskiego. Przybędzie kolejna stacja

Dwa sezony Płockiego Roweru Miejskiego pokazały, że jest to prawdziwy hit. Podsumowania sezonów udowadniają, że płocczanie kochają rowery. W tej chwili miasto przygotowuje się na start trzeciego sezonu. Przybędzie też kolejna stacja, a co za tym idzie, to jeszcze większa ilość jednośladów do dyspozycji mieszkańców.

Rowery po zimowe przerwie i przeglądzie powrócą na ulice Płocka już 1 kwietnia. – Szykujemy się do trzeciego sezonu Płockiego Roweru Miejskiego. Start 1 kwietnia. A już teraz powstaje nowa stacja przy rondzie u zbiegu ulic Traktowej i Szpitalnej. Taką lokalizację wybrali mieszkańcy w Budżet Obywatelski Płocka – poinformował prezydent Andrzej Nowakowski w poście na Facebooku.

Przypomnijmy. Płocki Rower Miejski został uruchomiony w 3 sierpnia 2018 roku. Na początek w mieście było 25 stacji i 250 rowerów. W 2019 roku system został rozbudowany o nowe stacje i kolejne rowery oraz wypożyczalnię ufundowaną przez Galerii Mazovia. Płocka sieć wypożyczalni rowerowych jest obecnie jedną z dwunastu w woj. mazowieckim. Z jednośladów mieszkańcy oraz turyści mogą korzystać od wiosny do jesieni.

Więcej informacji i szczegółów znajdziecie na stronie Płocki Rower Miejski

Fot.UMP.