Porozumienie płacowe w Orlenie. Będę podwyżki wynagrodzeń

PKN Orlen i organizacje związkowe porozumiały się w sprawie wzrostu wynagrodzeń w 2020 roku. Wynegocjowane warunki płacowe zostaną wdrożone po podjęciu przez zarząd koncernu uchwały o zatwierdzeniu Porozumienia.

Porozumienie przewiduje podwyżki obligatoryjne dla pracowników, z wyłączeniem dyrektorów, w łącznej wysokości 300 zł brutto, w podziale 150 zł brutto od 1 marca br. i 150 zł brutto od 1 października br. – informuje spółka. – Ustalono również wypłatę nagród jednorazowych w łącznej wysokości 3,500 zł brutto. Dodatkowo uzgodniono podwyżki uznaniowe średnio 100,00 zł brutto na pracownika, które będą przyznawane od 1 lipca br. Przeznaczenie środków na uznaniowy wzrost wynagrodzeń na takim poziomie ma na celu docenienie pracowników o wysokich kompetencjach oraz osiągających najlepsze wyniki w pracy – wyjaśnia koncern.

Z informacji wynika, że PKN Orlen zadeklarował również wzrost miesięcznej składki podstawowej finansowej przez pracodawcę w ramach Pracowniczego Programu Emerytalnego do kwoty 210,00 zł miesięcznie. Jednocześnie każdy pracownik otrzyma w 2020 r. doładowanie Karty Zakupowej na kwotę 515,00 zł umożliwiającej dokonywanie zakupów na stacjach Orlen, z możliwością zamiany doładowania Karty na doładowanie indywidualnego konta na Platformie Kafeteryjnej. Uzgodniono również waloryzację dodatków określonych w ZUZP dla uprawnionych pracowników o wskaźnik 4,4 proc. od stycznia br.