Na co dzień to oni pomagają. Raz do roku wszyscy możemy pomóc im…

image_pdfimage_print

Poprzez współpracę z organizacjami pozarządowymi docierają ze swoją pomocą do 40 tys mieszkańców co miesiąc. Jak mówią – dzielą się przede wszystkim sercem z drugim człowiekiem. Chociaż dla tych, którym pomagają to czasami godne posiłki i nieoceniony uśmiech. Mowa o Banku Żywności w Płocku, któremu każdy z nas może również pomóc.

Oprócz świątecznych zbiórek żywności, angażują się w mnóstwo działań, które między innymi wzmacniają więzi międzypokoleniowe czy prowadzą do aktywizacji życia osób wykluczonych. Poprzesz szeroko pojmowany wolontariat uczą młode pokolenie niesienia bezinteresownej pomocy i dobroczynności. Organizacja zbiórek żywności, warsztatów, zajęć dla dzieci sporo kosztuje. Jednym ze sposobów pozyskiwania środków na cele statutowe Banku jest darowizna w postaci 1 proc. podatku.

– Abyśmy dalej mogli rozwijać swoje działania i inicjatywy potrzebujemy wsparcia finansowego – mówi nam Aldona Cybulska, wiceprezes Banku Żywności w Płocku. – Z góry dziękujemy każdemu, kto pochyli się nad swoim rozliczeniem do Urzędu Skarbowego i w rubryce darowizna przekaże 1 proc. swojego podatku naszej organizacji. Dzięki temu będziemy mogli pomóc jeszcze większej liczbie osób potrzebujących – podkreśla.

Aby przekazać swój 1 proc. podatnicy muszą jedynie podać w składanym przez siebie zeznaniu podatkowym, dane pozwalające na właściwie zidentyfikowanie organizacji pożytku publicznego, którego konto chciałoby się zasilić.

Wystarczy podać numer wpisu organizacji do KRS oraz wysokość kwoty. W przypadku Banku Żywności w Płocku jest to Organizacja Pożytku Publicznego o numerze KRS – 0000296823.

Pomóżmy im, aby oni mogli pomagać innym.