„Zabawa w chowanego” – kolejny film o pedofilii w Kościele. Tomasz Sekielski ogłosił datę premiery

Ponad dwugodzinny dokument „Tylko nie mów nikomu” na kanale YouTube obejrzało dotychczas ponad 23 miliony ludzi. Tuż po premierze filmu Tomasz i Marek Sekielscy zapowiedzieli jego kontynuację. „Zabawa w chowanego” to kolejny obraz o przestępstwach seksualnych popełnianych przez duchownych.  Jego premiera odbędzie się w sobotę 28 marca.

W minioną niedzielę na Facebooku ogłosił to dziennikarz Tomasz Sekielski. – 28 marca ten film pojawi się na YouTube i każdy będzie mógł obejrzeć go za darmo – mówi Sekielski. Dodaje, że zgłaszają się również stacje telewizyjne, którym bracia Sekielscy udostępnią licencje za darmo. Także najprawdopodobniej film będzie można obejrzeć w telewizji. Jednak na pewno dużo później niż na YouTube. – Mam nadzieję, że znowu wiele milionów osób obejrzy nasz film dokumentalny – mówi Sekielski. Jak zapowiedział w niedzielę autor, wkrótce też pojawi się plakat oraz zajawka „Zabawy w chowanego”.

Tematyka dokumentu również jest o ukrywaniu przestępstw seksualnych w polskim Kościele. – Dokument jest o pedofilii wśród polskich duchownych, kolejnym skandalu, o tuszowaniu i ukrywaniu prawdy. „Zabawa w chowanego” może być nawet bardziej szokująca i wstrząsająca niż poprzednik – zapowiedział kilka miesięcy temu Tomasz Sekielski.

Dodamy, że obydwie części dokumentu sfinansowały w całości osoby prywatne. Co więcej, w tej chwili trwa również zbiórka funduszy poprzez stronę internetową na trzeci dokument, nad którym pracują bracia. „Hierarchowie polskiego Kościoła nadal nie są gotowi rozliczyć się z pedofilią wśród duchownych. Mimo zachodzących zmian na całym świecie, w Polska nic się w tej materii nie dzieje. A przecież zaniechania sięgają wielu lat wstecz. W tym także całego, przeszło 26-letniego pontyfikatu Jana Pawła II i okresu arcybiskupstwa Karola Wojtyły. W tym czasie działy się straszne dramaty. Najwyższa pora zmierzyć się z prawdą” – czytamy w opisie.

Przypomnijmy. Za dokument „Tylko nie mów nikomu” Tomasz Sekielski został uhonorowany nagrodą Grand Prix na Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu.

Fot. Marek i Tomasz Sekielscy (Facebook Tomasz Sekielski)