Rekordowa zbiórka i aukcje. Imponujące kwoty. Płocki sztab WOŚP podsumowuje…

image_pdfimage_print

Płocki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie ukrywał radości podczas podsumowania 28. edycji Finału. Zliczając trzy styczniowe dni zbiórki oraz aukcje internetowe udało się zebrać rekordową kwotę 407 517,89 zł. Jest to kwota większa od ubiegłorocznej o ponad 84 tys zł. Wielkie brawa dla sztabu i hojnych mieszkańców! Brawo!

Podczas wczorajszej konferencji prasowej szefowa sztabu WOŚP w Płocku Litosława Koper podsumowała 28. Finał WOŚP w Płocku. 460 wolontariuszy między 10 a 12 stycznia kwestowało na rzecz fundacji Jurka Owsiaka. Największą kwotą zebraną podczas kwesty może poszczycić się Joanna Banasiak, dyrektor Książnicy Płockiej. Było to 5 306,96 zł. Średnio w puszkach wolontariuszy było po 591,86 zł. Najmłodszy wolontariusz miał mniej niż 10 lat, a najstarszy ponad 80. Litosława Koper chwaliła i także firmy i instytucje, które w tym roku przyłączyły się do zbiórki. W tym roku ich liczba również była rekordowa, bo ponad 100.

Płocki sztab zadbał również o skarbony stacjonarne. Zbiórkę z najlepszym wynikiem zakończyła SP w Starych Proboszczewicach – 12 148,20 zł oraz w Miejskim Przedszkolu nr 34 w Płocku – 5 221,46 zł. Podczas trzech styczniowych dni dzięki hojności darczyńców udało się zebrać 356 186,55 zł. I z tą rekordową kwotą na koncie sztab zakończył finał w niedzielę 12 stycznia.

Cały czas trwały aukcje internetowe, które zostały zakończone 31 stycznia. Dzięki nim do finałowej kwoty dopisano aż 50 752 zł ze 152 aukcji Allegro. Niesłabnącą popularnością cieszyły się aukcje Miejskiego Ogrodu Zoologicznego. Najpopularniejsze okazało się… karmienie pingwinów, które wylicytowano za 4749,00 zł. Spore kwoty wpłynęły też za dwie kolacje z prezydentem Andrzejem Nowakowskim, zwiedzanie i obiad w Sejmie RP z poseł Elżbietą Gapińską czy bilet VIP na Audioriver.

Płocki sztab WOŚP przypomniał także, co do tej pory WOŚP zrobił dla Płocka. I tak do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w 2018 r. na Winiarach dotarło 17 leżanek dla rodziców; 10 na Oddział pediatryczny i 7 na Oddział Chirurgii dziecięcej. W roku 2019 dostarczono 22 sprzęty medyczne, w tym inkubatory, kardiomonitor, pompy infuzyjne. Do Szpitala Świętej Trójcy w roku 2019 trafiło 15 urządzeń, w tym również inkubatory, kardiomonitor, pompy infuzyjne. Poniżej prezentujemy tabelkę z kwotami i placówkami medycznymi, które dotychczas otrzymały wsparcie z Fundacji WOŚP. Łącznie do Płocka trafiło sprzętu za ponad 3,5 mln zł.

Podczas czwartkowej konferencji nie zabrakło gorących słów podziękowań dla darczyńców oraz wolontariuszy i wszystkich, którzy zaangażowali się w 28. Finał WOŚP w Płocku. Szczególne podziękowania sztab kieruje do głównych partnerów wydarzenia, czyli do MBanku oraz Piotra Winiarka, Komunikacji Miejskiej Płock, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Płockiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, Klubu Żeglarskiego Petrochemia, Oddziału Żeglarsko – Motorowodnego PTTK „Morka”, klubu żeglarskiego Kontra Brwilno, galerii handlowej Mazovia, Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, Spółdzielczego Domu Kultury w Płocku, Piotra Nowalińskiego, Marcina Radomskiego oraz Klubu Wesołego Biegacza.