Bank Żywności zajmie teren po szkole rolniczej w Trzepowie. Tak zdecydowano w starostwie

image_pdfimage_print

W strefie aktywności gospodarczej, która powstanie w Trzepowie na terenie gminy Stara Biała, a utworzy ją Starostwo Powiatowe w Płocku nową siedzibę znajdzie płocki oddział Banku Żywności. Był to jeden z tematów poniedziałkowej konferencji prasowej, która odbyła się w siedzibie starostwa.

– Bank Żywności zwrócił się do nas z pytaniem, czy jesteśmy w stanie znaleźć nieruchomość, na której można wybudować magazyn i pomieszczenia administracyjne. Pomyśleliśmy, że na taką działalność możemy przeznaczyć 2 ha terenu wraz z budynkami gospodarczymi po dawnej szkole rolniczej. Co ważne, miejsce to znajduje się blisko Płocka. Zostanie przekazane bankowi za przysłowiową złotówkę – cytuje starostę płockiego Mariusza Bieńka „Gazeta Wyborcza.Płock”.

– W Trzepowie chcielibyśmy, aby powstały biura, centrum konferencyjne oraz infrastruktura potrzebna do prowadzenia działań przy programach europejskich – mówiła nam Aldona Cybulska, wiceprezes Banku Żywności w Płocku. – Inwestycję chcemy zrealizować jak najszybciej się da, myślę jednak, że to będzie około 3-4 lat. Środki na budowę nowej siedziby Bank będzie się starał pozyskać z różnych źródeł. 

Przypomnijmy. Bank Żywności w Płocku użytkuje magazyn przy ul. Targowej, który w ostatnim czasie instytucja wyremontowała za 500 tys zł. Biura Banku z kolei mieszczą się w budynku przy ul. 3 Maja 18, który przeznaczono do rozbiórki.

Fot. Dariusz Ossowski (Starostwo Powiatowe Płock)