Tragiczny wypadek drogowy. Nie żyje dwóch mężczyzn. Policja apeluje!

image_pdfimage_print

W sobotę 25 stycznia przed godziną 11.00 w miejscowości Maluszyn, doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Śmierć na miejscu zdarzenia ponieśli dwaj mężczyźni – mieszkańcy powiatu sierpeckiego – podróżujący samochodem.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na prostym odcinku drogi poza obszarem zabudowanym 24-letni kierujący samochodem osobowym m-ki Citroen Xsara Picasso z bliżej nieokreślonej przyczyny stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechał na prawą stronę jezdni, a następnie do rowu, gdzie zderzył się z drzewem. W wyniku uderzenia w przeszkodę śmierć na miejscu poniósł 24-letni kierujący samochodem oraz 18-letni pasażer podróżujący autem – relacjonuje Krzysztof Kosiorek z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu. Dodaje, że bliższe okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu pod nadzorem sierpeckiej Prokuratury Rejonowej.

Na drogach powiatu sierpeckiego w pierwszych tygodniach tego roku doszło aż do 10 wypadków drogowych, w których zginęło 5 osób, a 6 osób zostało rannych. – Po raz kolejny apelujemy do kierujących pojazdami, aby w ten zimowy okres zmienili technikę jazdy i dostosowali prędkość pozwalającą kierowcy kontrolować sytuację na drodze, panować nad pojazdem i bezpiecznie zatrzymać pojazd w razie takiej potrzeby – apeluje funkcjonariusz.

Fot. KPP Sierpc.