Wybuchowa mieszanka na scenie płockiej sali koncertowej – hity zespołu Metallica [FOTO]

image_pdfimage_print

Metallica to – warto pokusić się o stwierdzenie – najbardziej znany i rozpoznawalny zespół rockowy na świecie. Grupa doczekała się wielu naśladowców. Jednym z nich, któremu grupa dała koncertowe ‘zielone światło’, jest ukraiński Scream Inc. W niedzielny wieczór zaprezentowali swoje możliwości płockiej publiczności.

Pod szyldem “Muzyka zespołu Metallica symfonicznie” coverband Scream Inc. dał pokaz swoich możliwości w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku. Wokalista ukraińskiego tribute bandu – Maxim Rozkrut świetnie naśladuje barwę głosu Jamesa Hetfielda o czym przekonali się słuchacze. Kto wybrał się na płocki koncert, nie jest zatem zaskoczony tym, że kijowski kwartet posiada zatwierdzone przez wokalistę Metallic’i oraz cały zespół miano “official Metallica tribute band”.

Scream Inc. w niedzielny wieczór na scenie PSM zagrał przeboje Metallic’i w symfonicznych aranżacjach pochodzących z płyty “Metallica S&M”. A na krążku znalazły się takie hity jak: “Nothing Else Matters”, “Until It Sleeps”, “For Whom the Bell Tolls”, “Enter Sandman”, “Master of Puppets” czy “One”. To było zatem blisko dwie godziny niezwykle ekspresyjnej mieszanki – klasyki, rocka i metalu!

Warto nadmienić, że Scream Inc. istnieją od 2008 r i osiągnęli wielki sukces, stając się najbardziej znaczącym tribute-band’em z Europy Środkowej. Świadczą o tym choćby wyprzedane do ostatniego miejsca koncerty. Są też pierwszym i jedynym tribute-band’em, który ma w dorobku symfoniczny koncert S&M. Jeden z najbardziej udanych występów grupa zaliczyła 17 kwietnia 2016 w “Moskwa Kremlin Palace”. Ten show stał się największym w historii koncertem-hołdem dla zespołu Metallica.

Fot. DR.