Ponad milion sztuk papierosów. Na prywatnej posesji 'kwitła' nielegalna produkcja

image_pdfimage_print

Ponad milion papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy zabezpieczono podczas przeszukiwania posesji w powiecie płockim – poinformowała PAP Krajowa Administracja Skarbowa. Gdyby nielegalne papierosy trafiły na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 1,18 mln zł.

– Ponad milion papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy, trzy maszyny do pakowania i foliowania papierosów oraz worki i kartony wypełnione paczkami na papierosy zabezpieczono jako dowód nielegalnej działalności. Wprowadzanie na rynek papierosów pochodzących z nielegalnego źródła jest bowiem działaniem na szkodę budżetu państwa oraz uczciwych przedsiębiorców – informuje KAS w komunikacie przekazanym PAP.

Wyjaśniono, że podczas przeszukiwania posesji funkcjonariusze znaleźli także ukrywającego się na terenie posesji mężczyznę. Jest to obywatel Armenii. Grozi mu kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Sprawa ma charakter rozwojowy i jest prowadzona przez III Pion Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego (MUCS) w Warszawie.

Źródło: PAP
Fot. Pixabay