Orlen i w tym roku nie zapomniał o edukacji historycznej Polaków

„Wolność i niepodległość mamy dzięki Nim. Nie zapominamy” – brzmi napis na banerze, który w 101 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego zamieścił PKN Orlen na swojej stronie internetowej. Jest to druga kampania spółki przypominająca wydarzenia sprzed ponad wieku.

W ubiegłym roku koncern promował wydarzenie historyczne poprzez kampanię „Kawa za Zwycięzców”. Kierowcy znający podstawowe fakty o Powstaniu Wielkopolskim, mogli zdobyć zniżkę na ciepłe napoje na stacjach należących do spółki. W ten sposób firma Neptis S.A. (operator systemu Yanosik) oraz PKN Orlen uczciły 100. rocznicę Powstania.

101 lat temu, 27 grudnia wybuchło Powstanie Wielkopolskie, które miało ogromne znaczenie zarówno w ówczesnej, jak i współczesnej Polsce. Dzięki bohaterskiej postawie powstańców z terenów Wielkopolski, region ten na stałe został przyłączony do granic naszego kraju.

PKN Orlen i w tym roku nie zapomniał o edukacji historycznej Polaków, w zakresie odzyskania przez Polskę niepodległości. Zwracając uwagę na baner – chcąc, nie chcąc – potencjalny „widz” zainteresuje się Powstaniem. Dotrze do źródeł, które wprowadzą w wydarzenia sprzed 101 lat.