Powodem przerwania meczu, może być… msza święta? Planowana budowa boiska w pobliżu kościoła

Boisko do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne – do koszykówki i siatkówki, nowe chodniki, ławeczki, śmietniczki. To wszystko w otoczeniu zieleni, z nowym oświetleniem, monitoringiem i miejscami parkingowymi. Jest jednak małe „ale”. Z koncepcji wynika, że obiekt będzie zlokalizowany w bardzo małej odległości od… kościoła, a dokładnie przy pasażu Wiścickiego.

Prawdopodobnie bliskość budynku sakralnego spowoduje, że podczas kiedy będą odbywały się msze św., nie będzie można w pełni korzystać z obiektów sportowych. Póki co płocki ratusz ogłosił przetarg na zaprojektowanie całego kompleksu, który w założeniach ma zajmować powierzchnię prawie 4 tys. m. kw. Pasaż Wiścickiego, zlokalizowany jest obok parafii św. Stanisława Kostki.

– W tych obiektach obowiązywał będzie regulamin, czyli w momencie, kiedy np. będą odbywały się msze święte, być może nie będzie można organizować jakiś większych zawodów – tłumaczy Hubert Woźniak. Dodaje, że obiekty będą ogólnodostępne. Woźniak tłumaczy również, że teren, na którym powstanie kompleks sportowy parafia użyczyła ratuszowi na 10 lat. Płocki ratusz nie podaje jeszcze kosztów inwestycji, będą one bowiem znane dopiero po przygotowaniu pełnej dokumentacji.

Msze święte w parafii Św. Stanisława Kostki odbywają się w niedzielę i święta w godz: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00, 20:00. W dni powszednie w godz: 7:00, 8:00, 18:00.

Źródło: RDC.
Fot. UMP. (Koncepcja)