Petra Płock już w styczniu rozpocznie sezon. Płocczanie zagrają o Superpuchar Polski

image_pdfimage_print

Nie lada gratka szykuje się dla kibiców i sympatyków BHT Petra Płock, bowiem rekordowo wcześnie drużyna rozpoczyna sezon w piłce ręcznej plażowej. Już 18 i 19 stycznia płocczanie zagrają w turnieju o Superpuchar Polski w Warszawie.

Do udziału w zawodach Związek Piłki Ręcznej w Polsce zaprosił 4 najlepsze drużyny Mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej w sezonie 2019. Oprócz drużyny z Płocka w kategorii mężczyzn w zagrają: Mistrz Polski Autoinwest Stowarzyszenie Akademia Sportu Gdańsk, srebrni medaliści z BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski oraz BHT Damy Radę Inowrocław. Zawody zostaną przeprowadzone na specjalnie przygotowanym zamkniętym obiekcie na terenie Monta Beach Volley Club, gdzie rozgrywane są m.in. turnieje w siatkówce plażowej.

– Cieszymy się z faktu, że już na początku tego roku będziemy mogli rywalizować na piasku. Mamy duży niedosyt związany z naszym udziałem w ostatnich Mistrzostwach Polski i będziemy chcieli pokazać swoją wartość w Warszawie – zapowiada prezes klubu Artur Niesłuchowski.

Drużyna z Płocka to czterokrotny Mistrz Polski i pięciokrotny zdobywca Pucharu Polski. Ubiegłoroczny sezon drużyna zakończyła na 4 miejscu Mistrzostw Polski i nie awansowała do Finałów EBT (Klubowych Mistrzostw Europy). Wielu zawodników związanych z zespołem na co dzień występuje w rozgrywkach PGNiG Superligi lub w pierwszoligowych zespołach. 

Fot. Materiały prasowe.