Pełni werwy i uśmiechu. Nafciarze wrócili do treningów [FOTO]

Zawodnicy Wisły Płock po świątecznej przerwie rozpoczęli zimowy okres przygotowawczy. Pierwszym tegorocznym rywalem podopiecznych Radosława Sobolewskiego będzie bułgarski FK Dunav Ruse, z którym Nafciarze zagrają towarzysko w tureckim Belek już 19 stycznia. Na rodzimym stadionie z kolei „Wiślacy” zmierzą się w niedzielę 9 lutego o godzinie 12:30 w 21. kolejce PKO BP Ekstraklasy z Pogonią Szczecin.

W środę, 8 stycznia, punktualnie o 9:30 Nafciarze stawili się w klubie, by rozpocząć przygotowania do pierwszego treningu w 2020 roku. Po noworocznej odprawie zawodnicy przenieśli się na boisko kryte halą pneumatyczną. Tam podopiecznych trenera Radosława Sobolewskiego czekały ćwiczenia rozciągające. Zdecydowanie przyjemniejsza dla piłkarzy była jednak druga część treningu – na otwartym boisku treningowym. W parach, bądź podzieleni na grupy zawodnicy, kontynuowali trening z piłkami.

Na środowym treningu zabrakło trzech Nafciarzy – Ricardinho, Giorgiego Merebashvili oraz Aleksandra Pawlaka. – Młody wychowanek z powodu drobnej infekcji nie mógł pojawić się na pierwszych zajęciach. Dwaj pierwsi z uwagi na powrót z Brazylii i Gruzji również otrzymali od sztabu szkoleniowego zgodę na jednodniową zwłokę. Cała trójka zamelduje się przy Łukasiewicza już w czwartek – informuje na swojej stronie Wisła Płock.

W pierwszym treningu wzięli udział:

Bramkarze: Thomas Dähne, Jakub Wrąbel, Bartłomiej Żynel;
Obrońcy: Cezary Stefańczyk, Angel Garcia, Patryk Stępiński, Piotr Tomasik, Bartłomiej Sielewski, Alan Uryga, Damian Michalski, Jakub Rzeźniczak, Michał Marcjanik, Jarosław Fojut;
Pomocnicy: Dominik Furman, Damian Rasak, Mateusz Szwoch, Mikołaj Kwietniewski, Titas Milašius, Hubert Adamczyk, Maciej Ambrosiewicz, Suad Sahiti;
Napastnicy: Oskar Zawada, Grzegorz Kuświk, Karol Angielski, Olaf Nowak, Dawid Kocyła.

Źródło: Wisła Płock
Fot: Michał Łada (Wisła Płock).