45 świeczek na torcie płockiego… Teatru. Uczcijmy ten jubileusz wspólnie

image_pdfimage_print

45 lat temu przy ul. Nowy Rynek w Płocku 11 mieścił się nowo wybudowany dom kultury. Jak to się stało, że dziś znajduje się tu piękny Teatr? Na to pytanie oraz wiele innych związanych z płockim Teatrem Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego znajdziecie odpowiedź podczas wieczoru Jubileuszowego “Nasz Teatr”.

– Zapraszamy do wspólnego świętowania jubileuszu Teatru – naszego teatru – bo ten Teatr jest naszym wspólnym dobrem. Powstał dzięki mieszkańcom Płocka i istnieje dla nich – czytamy w zaproszeniu.

Zwykle benefisy obchodzą ludzie. A płocka instytucja kultury zapraszamy na benefis… teatru. Przez 45 lat na scenie wydarzyło się wiele. Tego wieczoru spróbujemy przypomnieć sobie niektóre z tych wydarzeń. Niezapomniane piosenki czy sceny ze spektakli zaprezentują aktorzy w krótkim programie artystycznym. Następnie zaprosimy na film Piotra Bały pt. „45 lat teatru, czyli nic o nas bez nas”, w którym zobaczymy wspomnienia ludzi związanych z płocką sceną – zapowiadają organizatorzy.

Jubileuszowy wieczór “Nasz Teatr” odbędzie się w najbliższą niedzielę, 12 stycznia, o godz. 17:00. Bilety na to wydarzenie są do nabycia w kasie teatru po 20 zł.

Fot. Teatr Dramatyczny w Płocku.