Płocka spółka zmieni właściciela i nazwę. Przejmą ją Kanadyjczycy za 22 mln dolarów

image_pdfimage_print

Kanadyjska firma CCL Industries z siedzibą w Toronto, światowy lider zajmujący się produkcją etykiet i opakowań, 3 stycznia potwierdziła, że podpisała wiążącą umowę przejęcia płockiego producenta folii – firmę Flexpol – za 22 miliony dolarów.

Przedsiębiorstwo Flexpol Spółka z.o.o mieści się przy ul. Łukasiewicza w Płocku. Powołane zostało w 1996 r. przez Petrochemię Płock S.A. W krótkim czasie firma zdobyła dominującą pozycję na rynku polipropylenowej folii BOPP wykorzystywanej do produkcji szerokiej gamy nowoczesnych opakowań miękkich, które niemal całkowicie zastąpiły tradycyjne opakowania papierowe.

“Sprzedaż Flexpol Sp. z.o. o w 2019 r. wyniosła około 70,0 mln USD, całkowicie skoncentrowana na klientach opakowań elastycznych, ze skorygowaną EBITDA 3,7 mln USD. Oczekuje się, że zamknięcie transakcji nastąpi w pierwszym kwartale 2020 r. po zatwierdzeniu przez organy regulacyjne” – informuje w komunikacie na swojej stronie CCL Industries.

– Zakład jest w bardzo dobrym stanie i wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt. Spodziewamy się znacznej poprawy rentowności do 2021 r. – powiedział Geoffrey T. Martin, prezes i dyrektor generalny CCL.

Płocka firma oprócz właściciela zmieni też nazwę, Kanadyjczycy zapowiedzieli, że firma będzie działała jako “Innovia Poland”.

Fot. Flexpol.