Barwny korowód przejdzie ulicami Płocka. W poniedziałek Orszak Trzech Króli

W poniedziałek, 6 stycznia, przypada święto Trzech Króli. Tego dnia na ulicach i drogach wielu polskich miast, miasteczek i wsi pojawią się barwne i radosne korowody. Orszak Trzech Króli – tradycyjnie już – przejdzie ulicami Płocka.

Na wydarzenie o charakterze religijnym zaprasza serdecznie mieszkańców Płocka i powiatu Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej – organizator imprezy. IX Orszak Trzech Króli rozpocznie się o godz. 11.00 na Starym Rynku wspólnym odmówieniem modlitwy Anioł Pański. Początek imprezy uświetni krótki koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka”. Następnie barwny korowód ruszy ulicami Płocka. Uczestnicy wraz z Orszakiem przejdą do parafii św. Stanisława Kostki. Na zakończenie odbędzie się tam uroczysta msza święta.

– Po zakończeniu mszy św. wylosujemy nagrodę główną w loterii orszakowej. Losy będą dostępne w płockich parafiach – informują organizatorzy wydarzenia na Facebooku.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: biskup płocki Piotr Libera, prezydent Płocka Andrzej Nowakowski oraz starosta płocki Mariusz Bieniek.