Tragiczny wypadek na ul. Wyszogrodzkiej. Nie żyje 27-letni mieszkaniec Słupna

W piątek o godz. 22:50 w Płocku na ul. Wyszogrodzkiej doszło do śmiertelnego w skutkach wypadku. Pod kołami samochodu zginął 27-letni mężczyzna.

– Jak wstępnie ustalili policjanci 20-letnia, kierująca citroenem, jadąc w stronę Słupna potrąciła idącego środkiem drogi mężczyznę. Następnie pieszy wpadł pod kolejny nadjeżdżający z przeciwnego kierunku pojazd marki Mazda. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń 27-letni mieszkaniec Słupna zmarł – relacjonuje Marta Lewandowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Płocku. –  Wszelkie okoliczności wypadku wyjaśniane będą w toku prowadzonego postępowania.

Policjantka podkreśla, że miejsce w którym zginął mężczyzna było nieoświetlone, a pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. Lewandowska apeluje o używanie elementów odblaskowych. – Dają one szansę kierowcy na podjęcie odpowiedniej reakcji. Pamiętajmy, że w czasie złej widoczności, gdy pieszy ubrany jest w ciemną odzież i nie posiada przy sobie elementów odblaskowych, kierowca dostrzega go z dużym opóźnieniem.